,,Kronika"

24.10. - Karkulka trochu jinak

18. listopadu 2009 v 20:13
,,...Karkulka, která chtěla zachránit rodinnou čest, pěti přesnými zásahy
zlikvidovala vlka i myslivce a začala dělat zářezy do pažby."


Byla jednou jedna červená karkulka (15). Žila v malé chaloupce s maminkou, a neměla tatínka. Tatínek zemřel za války. Musel povinně narukovat do armády a to se mu stalo osudným, protože planetu postihla pohroma. Aby nemusel bojovat, tak se utápěl v absinthu a nakonec se jím upil. Zjevila se mu absintová víla a pak umřel.

Mezitím karkulka doma truchlila po tatínkovi. Maminka truchlila s karkulkou. Maminka musela sama živit rodinu, a proto se dala na organizovaný zločin, kde se setkala s kmotrem vlkem. Karkulka nevěděla, co maminka dělá po nocích a tak se ji vydala sledovat.

Když karkulka sledovala maminku tak objevila obrovský sklad zbraní, kde potkala kmotra vlka. Kromě vlka tam ještě byla babička a myslivec. Karkulka viděla takové věci, až se jí z toho oči rozšířili. Karkulka se lekla, protože na ní někdo promluvil: "Co tu děláš, Karkulko!" "Zaběhlo se mi morčátko." Zvolala. Myslivec nabídl karkulce něco podivně bílého v pytlíku. Karkulka se ho zeptala: "Můžu lajnu?" "Sněz to a nekecej!", řekl myslivec. Myslivec šel s babičkou do chaloupky. Karkulka zůstala s vlkem a maminkou ve skladu zbraní. Vlk se zákeřně pousmál a sáhl do jedné z krabic. Budeš pro nás karkulko pašovat zbraně k babičce do chaloupky? Karkulka na to: "Žádnej problém šéfe!" Karkulka popadla černý vak se zbraněmi a odešla.

Celou cestu se jí zdálo, že jí někdo sleduje. Vytáhla M 16 z vaku, nabila ji a rozsvítila lampičku na zbrani. Ta jí ale po chvíli zhasla. Okolní tmou se ozvalo zlověstné zavrčení. Karkulka vystřelila dávku do místa, odkud se ozval tento zvuk. Z houští se ozvalo zachroptění a na zem spadla zahalená osoba. Karkulka přistoupila blíž, aby viděla kdo to je. Na tváři viděla tetování konkurenčního gangu. Neznámého prošacovala. Pak opatrně prohlížela okolí, jestli se tam neskrývá jiné nebezpečí. Když zjistila, že tam nic není, pokračovala dál svojí cestou k babičce.

Když přišla před babiččino doupě, zjistila, že něco není v pořádku. Podívala se na svou levou ruku a uviděla tečku od laseru. Snažila se ukrýt v křoví. Vytáhla dalekohled a hledala neznámého střelce. Po dlouhém pátrání ho konečně spatřila. Vykřikla hrůzou!
Náhle se rozrazilo okno babiččina domečku a za karkulčinými zády zazněl smrtelný skřek. Babička střelila myslivce se slovy: "Feťák jeden!" Karkulka běžela babičce do náručí. Pak si ale uvědomili, že babička nestřelila myslivce, ale omylem střelila vlka, který sledoval karkulku při první akci. Karkulka, která chtěla zachránit rodinnou čest, pěti přesnými zásahy zlikvidovala vlka i myslivce a začala dělat zářezy do pažby. Odklidila mrtvoly a odfoukla dým od zbraně.

Sotva skončila, ozval se babiččin naléhavý hlas: "Karkulko!" Karkulka běžela za babičkou, a když jí uviděla, nevěřila vlastním očím! Babička se dívala do černého vaku. Karkulka přistoupila a zjistila, že v pytli nic není. Babička řekla: "Nový kmotr to pozná, musíme tam nasypat kamenní!" Karkulka se ptala na další postup. "Musíme převzít vládu nad lesem", řekla babička. Nikdo nám nebude stát v cestě.

17.11. - Pochod za svobodu

17. listopadu 2009 v 19:04
Mapa Prahy: cesta Albertov - Národní třída
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vybráno ze studentských projevů:

Dne 17.11. jsme se stali svědky pochodu za svobodu v Praze. Vykročili jsme z Albertova. Tento pochod za mír nezkončil příliš mírově. konflikty v ulicích se stupňovali, až došlo ke střetu dvuo opozičních táborů. My, jako studenti, popoháněni myšlenkami na svobodnou budoucnost jsme srazili komunistické síly na kolena...
(Denča, Miki, Monča, Řízek)
Transpoarent: ,,Havel na hrad!!"

Z pohledu KSČ:

... Dne 17. listopadu jsme je všechny pomlátily, na hlavní třídu se nedostali. komunisté vyhráli, protože jsme zvítězili silou vůle a bejsbolek. Zapíšeme se do historie.
(Božetěch, Mamut, Mira, Terka)


Transpoarent: ,,Komunismus - všem"
 
 

Reklama